Gelecek Güzel Günler İçin Hep Birlikte

Dost Eli Derneğinin, 2012 yılı içerisinde “TOPLUMDAKİ YERİM” proje ismiyle başlattığı ve çeşitli nedenlerden dolayı eşinden boşanmak zorunda kalmış bayanlara yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarda sona gelindi…

Konya Valiliği, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Emniyet Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin de ortaklığı ile yürütülen projenin kapanış programı Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Proje kapsamında yapılan çalışmalara katılan bayanların ve çocuklarının hazır bulunduğu kapanış programına; Dost Eli Derneği Yön. Kur. Başkan Yardımcısı Mevlüt Yıldırım, proje ortağı kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

             Programda proje süreci içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yapan proje koordinatörü Yar. Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın; ““TOPLUMDAKİ YERİM” proje ismiyle başlayan çalışmada  “Boşanmış Kadınların Toplumdaki Statülerinin Güçlendirilmesi ve Sosyal Hayatta Yaşam Becerilerinin Artırılması” hedefledik. Belirlenen hedef doğrultusunda eğitici, sosyal ve özellikle meslek edindirmeye yönelik çalışmalar yaptık. Bu çalışmalara katılarak eğitimlerini başarıyla tamamlayan bayanlara ve çocuklarına bu gün burada sertifikalarını takdim edeceğiz” dedi. Oldukça geniş bir içeriğe sahip“TOPLUMDAKİ YERİM” projesi ile yapılan çalışmaların çocuklara yönelik olan kısmına da değinen YALÇIN; çocukların psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri aldıklarını, bu çocukların okul derslerinde başarılarını artırmaları için etüt programları düzenlendiğini, başarabilmenin farkındalığını oluşturmak için “İğne Deliğinden Fotoğraf Çekme” eğitimi de verildiğini söyledi.

Projeden yararlanan anne ve çocukların çalışmalarla ilgili duygularını ifade ettikleri programda kısa bir konuşma yapan Dost Eli Derneği Yön. Kur. Başkan Yardımcısı Mevlüt YILDIRIM ise; “Bu gün burada kapanış sunumuyla tamamladığımız“TOPLUMDAKİ YERİM” projesi inanıyoruz ki örnek bir çalışma olarak zihinlerde yer edecektir. Dost Eli Derneği olarak yaşanan birçok sorunun başında bilgi eksikliğinin olduğuna inanıyoruz. Sizler bu çalışmalarda gösterdiğiniz gayretle daha bilinçli bireyler olma ve daha güvenilir bir geleceğin temini için birer örneksiniz. Sizlerle bu çalışmalarımız devam edecek” dedi. M. YILDIRIM ayrıca; projenin başarıyla sonuçlanmasında emeği geçen proje ortaklarına ve çalışmaların halkımıza duyurulmasında emek veren tüm Basın / Yayın kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

“İğne Deliğinden Fotoğraf Çekme” tekniğiyle çekilen fotoğraflarlında sergilendiği programın sonunda projede sürecinde yapılan çalışmalara katılarak eğitimlerini başarıyla tamamlayan bayanlara ve çocuklarına sertifikaları verildi.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2014 11:48